O nas

Nasz zespół

Nasz zespół

Zasady współpracy

Zasady
współpracy

Polityka prywatności

Polityka
prywatności

FAQ

FAQ
najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół

Jesteśmy zespołem prawników wyspecjalizowanych w dochodzeniu odszkodowania, zadośćuczynienia i renty w sprawach dotyczących błędów lekarskich (błędów lekarzy, błędów medycznych).

Wąska specjalizacja naszej Kancelarii pozwala zapewnić Państwu usługi na najwyższym poziomie. Dzięki wiedzy i doświadczeniu możemy zagwarantować Państwu kompetentną pomoc w sprawach dotyczących naruszeń praw pacjentów.

Nasze usługi wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym, zarówno pod względem prawniczym, jak i medycznym. Nie mamy sztywnych schematów działania, sposób postępowania dobieramy indywidualnie do sprawy.

Naszym zespołem kieruje dr Julia Stanek.

Julia Stanek posiada unikalne kompetencje dla prowadzenia spraw z zakresu prawa medycznego. W 2009 roku ukończyła studia na kierunku lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego z wynikiem dobrym. Podczas studiów na kierunku lekarskim równocześnie studiowała prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia te ukończyła z wynikiem bardzo dobrym w 2010 roku.

Od 2009 roku zajmuje się sprawami związanymi z ochroną praw poszkodowanych pacjentów. Również prowadzi działalność naukową. W 2013 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych.

Zasady współpracy

Dlaczego warto wybrać Kancelarię Prawa Medycznego SNS

Szukając pomocy prawnej macie Państwo wybór spośród wielu kancelarii. Wybór jest trudny, bo jakości usług prawnych nie da się ocenić z góry. Trudno także stwierdzić, czy współpraca z daną kancelarią będzie odpowiadała Państwa wymaganiom. Chcemy ułatwić Państwu wybór. Oto, co nas wyróżnia na rynku:

 • Specjalizujemy się w sprawach dotyczących błędów medycznych. Nasza kancelaria prowadzi tylko sprawy dotyczące naruszeń praw pacjentów. Wąska specjalizacja pozwala nam na doskonałe poznanie specyfiki spraw związanych z dochodzeniem roszczeń poszkodowanych pacjentów.
 • Na każdym etapie sprawy konsultujemy ją z lekarzami.
 • Wstępna analiza Państwa sprawy, na podstawie przedstawionego opisu i dokumentów, jest zawsze bezpłatna.
 • Nasze podstawowe wynagrodzenie w większości stanowi procent od wygranej kwoty. Klienci płacą nam w przypadku osiągnięcia zamierzonego efektu - kiedy sami otrzymają odszkodowanie. Ta forma rozliczeń jest maksymalnie wygodna dla Klientów, ponieważ nie ponoszą oni dużego ryzyka finansowego związanego z korzystaniem z pomocy prawnej.
 • Prowadzimy sprawy z całej Polski.
 • Jesteśmy skrupulatni. W prawie ważne są szczegóły. My dbamy o szczegóły.
 • Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Szybka i sprawna komunikacja to jeden z naszych priorytetów.
 • Działamy tak, abyście Państwo byli zadowoleni ze współpracy z nami.

Zapraszamy do współpracy!

Polityka prywatności

Dlaczego warto wybrać Kancelarię Prawa Medycznego SNS

Szukając pomocy prawnej macie Państwo wybór spośród wielu kancelarii. Wybór jest trudny, bo jakości usług prawnych nie da się ocenić z góry. Trudno także stwierdzić, czy współpraca z daną kancelarią będzie odpowiadała Państwa wymaganiom. Chcemy ułatwić Państwu wybór. Oto, co nas wyróżnia na rynku.

 • specjalizujemy się w sprawach dotyczących błędów medycznych. Nasza kancelaria prowadzi tylko sprawy dotyczące naruszeń praw pacjentów. Wąska specjalizacja pozwala nam na doskonałe poznanie specyfiki spraw związanych z dochodzeniem roszczeń poszkodowanych pacjentów.
 • na każdym etapie sprawy konsultujemy ją z lekarzami.
 • wstępna analiza Państwa sprawy, na podstawie przedstawionego opisu i dokumentów, jest zawsze bezpłatna.
 • nasze podstawowe wynagrodzenie w większości stanowi procent od wygranej kwoty. Klienci płacą nam w przypadku osiągnięcia zamierzonego efektu - kiedy sami otrzymają odszkodowanie. Ta forma rozliczeń jest maksymalnie wygodna dla Klientów, ponieważ nie ponoszą oni dużego ryzyka finansowego związanego z korzystaniem z pomocy prawnej.
 • prowadzimy sprawy z całej Polski.
 • jesteśmy skrupulatni. W prawie ważne są szczegóły. My dbamy o szczegóły.
 • jesteśmy do Państwa dyspozycji. Szybka i sprawna komunikacja to jeden z naszych priorytetów.
 • działamy tak, abyście Państwo byli zadowoleni ze współpracy z nami.

Zapraszamy do współpracy z nami.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 • Rozwiń sekcję

  Czy podejmujecie się prowadzenia każdej sprawy dot. błędu lekarskiego?

  Nie w każdej zgłaszanej do nas sprawie jesteśmy w stanie zaoferować Państwu pomoc. Części przypadków, w których zwracacie się Państwo do nas o pomoc nie uważamy za błędy lekarskie, tzn. naszym zdaniem podczas procesu leczenia nie doszło do zaniedbań lub błędów ze strony personelu medycznego, a negatywne następstwa leczenia kwalifikują się jako niepowodzenie lecznicze (np. atonia macicy po porodzie), które są niezależne od działań lekarzy.

  Po drugie, zajmujemy się jedynie wybranymi sprawami, tzn. tymi, w których skutkiem zaniedbania medycznego są konsekwencje znacząco wpływające na dalsze życie pacjenta, a udowodnienie błędu lekarskiego, do którego doszło w danym przypadku, jest trudne. W stosunkowo mniej poważnych przypadkach (np. gdy doszło do nieprawidłowego leczenia zęba lub niezasadnego jego usunięcia) zachęcamy Państwa do samodzielnej próby uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia.

  Po trzecie, nie przyjmujemy wszystkich spraw, ponieważ pragniemy zapewnić naszym obecnym Klientom usługi na wysokim poziomie, a to wymaga poświęcenia każdej sprawie czasu. Nasz zespół ma ograniczone zasoby czasowe, zwłaszcza, że prowadzone przez nas sprawy są często bardzo skomplikowane, czasochłonne i wymagają szczegółowego opracowania prawnego i medycznego.

 • Rozwiń sekcję

  Czy prowadzicie sprawy na drodze postępowania karnego?

  Nie. Prowadzimy postępowanie sądowe w celu uzyskania odszkodowania/zadośćuczynienia jedynie na drodze cywilnej.

 • Rozwiń sekcję

  Czy prowadzicie sprawy w postępowaniu przed tzw. sądem lekarskim?

  Nie. Prowadzimy postępowanie sądowe w celu uzyskania odszkodowania/zadośćuczynienia jedynie na drodze cywilnej.

 • Rozwiń sekcję

  Czy udostępniacie Klientom opinie sporządzone przez lekarzy współpracujących z Kancelarią?

  Nie udostępniamy opinii lekarzy współpracujących z Kancelarią.

 • Rozwiń sekcję

  Ile kosztują usługi Kancelarii Prawa Medycznego?

  Wstępna analiza Państwa sprawy, na podstawie przedstawionego opisu i dokumentów, jest zawsze bezpłatna. Po analizie, jeżeli uznamy, że możemy prowadzić Państwa sprawę, zaproponujemy Państwu konkretne warunki współpracy. Podstawową formą rozliczeń, którą stosujemy jest wynagrodzenie zależne od rezultatu (tzw. success fee). Klienci płacą nam w przypadku osiągnięcia zamierzonego efektu - kiedy sami otrzymają odszkodowanie. Nasze wynagrodzenie to odpowiedni procent od uzyskanej przez Klienta kwoty. Ta forma rozliczeń jest maksymalnie wygodna dla Klientów, ponieważ nie ponoszą oni ryzyka finansowego związanego z korzystaniem z pomocy prawnej.

 • Rozwiń sekcję

  Czy macie przedstawicieli w innych miastach?

  Nie. Kancelaria nie zatrudnia przedstawicieli handlowych. Kontaktem z Klientem i prowadzeniem spraw o odszkodowania za błędy medyczne zajmują się od początku do końca prawnicy pracujący w naszym biurze w Krakowie. To jednak w żadnym razie nie przeszkadza prowadzeniu Państwa sprawy, niezależnie od tego, w jakim mieście Państwo mieszkacie.

 • Rozwiń sekcję

  Czy działacie w innych krajach niż Polska?

  Zajmujemy się wyłącznie sprawami zaniedbań medycznych, do których doszło w Polsce.